Інтеракт – це програма Ротарі Інтернешнл, спрямована на роботу зі школярами. Інтеракт – це об’єднання юнаків і дівчат віком від 12 до 18 років, яке засновується і курується Ротарі клубом.
Назва клубу Інтеракт утворено від поєднання двох англійських слів «INTERnational» та «ACTion», таким чином назву клубу російською мовою можна перекласти як «Міжнародна (Взаємодія)», що відображає міжнародний характер цієї молодіжної організації, яка існує в 110 країнах. Членами організації є понад 250 000 осіб у 8 600 клубах по всьому світу. Член Інтеракт-клубу називається інтерактівцем.
Перший Інтеракт клуб з’явився в загальноосвітній школі Мельбурна, штат Флорида, США в 1960 р. І з того часу Інтеракт став однією з найважливіших та швидкозростаючих програм Ротаріанського служіння; з більш ніж 12 300 клубами у 133 країнах та географічних регіонах Інтеракт став всесвітнім феноменом. Майже 290 тисяч молодих людей є інтерактівцями.
Інтеракт клуби є самоврядними організаціями, де юні волонтери мають можливість навчитися багатьом навичкам, таким як лідерство та робота в команді. Інтеракт клуби здійснюють міські чи шкільні проекти, наприклад, збори коштів для різних цілей, проведення громадських заходів типу концертів, спільної здачі донорської крові, відвідують дитячі будинки та будинки для людей похилого віку, допомагають бездомним. Також інтерактівці можуть організовувати та брати участь у міжнародних проектах, метою яких може бути дружба між країнами та народами. У таких проектах у інтерактівців з’являється можливість завести друзів закордоном і дізнатися більше про культуру інших країн.
Завданнями Інтеракту є:
Усі клуби «Інтеракт» засновуються та постійно куруються ротаріанськими клубами. Хороший Інтеракт значною мірою залежить від конкретних людей із ротаріанського клубу, які ним займаються, і до утворення клубу їм потрібно провести серйозну роботу, щоб викликати у майбутніх інтерактівців глибокий інтерес до своєї майбутньої організації. Добре спрацьовує 8-хвилинний відеофільм «SERIOUS FUN», який можна замовити в РІ за каталогом CD4-650-EN. Фільм показує інтерактівців світу у дії та водночас дає уявлення про можливості спільних акцій у рамках цієї воістину міжнародної організації. Діяльність Інтеракту відбувається у рамках соціальних програм ротаріанського клубу, а саме, під категорією Partners-in-service («Партнери у громадському служінні»). Підкомітет з питань зацікавлених та енергійних ротаріанців повинен включати не менше п’яти осіб. Ці люди повинні ретельно ознайомитися з відповідною доступною літературою і добре уявляти, що таке Інтеракт, зокрема з Типовим Статутом Інтеракт-клубу (Standard Interact Club Constitution) та методологією РІ, покладеною в основу діяльності Інтеракту (Statement of Policy Relating to Interact).
Типові проекти Інтеракт клубів по всьому світу – це спортивні заходи, концерти та інші проекти, завданнями яких є збір коштів для різних проектів допомоги. Інтерактівці проводять фандрейзинги на мийках машин, проводять акції зі збирання їжі для бездомних, акції прибирання сміття навколо шкіл, на вулицях міста та інших місцях, спільно відвідують дні відкритих дверей в університетах перед вступом до ВНЗ та ярмарки спеціальностей, організовують заходи щодо пропаганди здорового образу. життя, боротьбі з курінням, алкоголізмом і наркоманією, удосконалюють свої ораторські навички, виступаючи на зборах свого Інтеракт клубу, а також на зборах кураторів їх Ротарі та Ротаракт клубів. Членство в Інтеракт клубі стимулює появу у юнаків та дівчат бажання робити щось корисне для своєї школи та для свого міста, а також щось для народів інших країн через мережу Інтеракт клубів закордоном. Щороку кожен клуб «Інтеракт» реалізує принаймні два серйозні проекти. Один проект зазвичай пов’язаний із вирішенням проблем місцевої школи чи міста, інший з розвитком порозуміння між народами. Вся міжнародна діяльність «Інтеракту» підпорядкована спільній меті щодо наведення мостів порозуміння між людьми різних країн. Місцеві проекти, як правило, пов’язані зі збором коштів на будь-яку корисну справу або з вирішенням практичних завдань: дрібний ремонт, як фарбування, в будинках для людей похилого віку; прибирання дитячих майданчиків та упорядкування їх інвентарю; прибирання парків; надання допомоги в роботі по дому хворим, інвалідам та літнім людям.