Про Ротарі

Rotary – міжнародна неурядова асоціація, що об’єднує Ротарі-клуби по всьому світу.

Ротарі-клуби позиціонують себе як нерелігійні та неполітичні благодійні організації, відкриті для всіх країн, незалежно від національної та расової приналежності, віросповідання та політичних поглядів.

Адміністративно всі ротаріанські клуби світу розподілені на 531 дистрикт. Призначенням дистриктів є допомога РІ в адміністративному керівництві. Кожен дистрикт може включати до сотні Ротарі клубів. Уповноваженим представником РІ у кожному Дистрикті є керуючий справами округу – його губернатор. Щороку Дистрикт пропонує кандидатуру нового губернатора, який офіційно обирається на керівну посаду терміном на рік. Обраний наступного року губернатор має пройти тижневі навчальні курси. Робота губернатора здійснюється повністю на громадських засадах і не оплачується. Губернатор більшу частину року присвячує допомогу клубам Дистрикту. Губернатор зобов’язаний відвідати всі клуби Дистрикту, спланувати цікаву та корисну окружну конференцію, скликати окружну асамблею для керівників клубів та вести поточні адміністративні справи. Як представнику РІ губернатору належить протягом року втілювати дух ротаріанства як доброзичливий куратор клубів.

Зони – великі адміністративні поділки, які поєднують ротаріанські дистрикти для зручності управління. Принцип зональності полегшує формування відбіркового комітету з виборів Президента та директорів РІ. На основі зональної власності працює також низка ротаріанських інститутів. З 30 червня 2008 року в Ротарі прийнято новий адміністративний поділ, згідно з яким усі клуби та дистрикти утворюють по всьому світу 34 зони. В одну зону входить від 9 до 23 дистриктів та в середньому близько тисячі клубів.

Усього рух Ротарі об’єднує 34 тис. 098 клубів, до яких входять 1 млн 227 тис. 366 осіб.

У Харкові знаходяться 8 Ротарі клубів: Ротарі клуб «Харків», Ротарі клуб «Сіті», Ротарі клуб «Харків Мультінешнл», Ротарі клуб «Мрія», Ротарі клуб  «Надія», Ротарі клуб «Перша Столиця», Ротарі клуб «Харків Інтернешнл » та Ротарі клуб «Нью Левел»

Translate »